25 липня у Києві відбувся круглий стіл Проекту ПРООН під назвою «Стратегія розбудови національної системи моніторингу споживання енергоресурсів в Україні».
Зустріч відбулася за участі спеціалістів Проекту, профільних експертних організацій, міжнародних та українських розробників систем, представників центральних та місцевих органів влади, а також профільних комітетів Верховної Ради України.
Разом із першим заступником Верещаком Анатолієм Миколайовичем та енергоменеджером міста Обухова Соколенком Миколою Миколайовичем ми взяли активну участь у цьому заході.
Метою круглого столу було обговорення сучасного стану та практик, а також важливих перспектив розвитку систем моніторингу споживання енергоресурсів у бюджетній сфері національного рівня. Мова йде про споживання енергоресурсів будівлями бюджетної сфери та перспективи їх розвитку в Україні. До таких установ належать лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, сиротинці, аптеки, центри зайнятості, бібліотеки та музеї, в яких планується запровадити модель ЕСКО.
Проект орієнтований на малі та середні міста і передбачає створення єдиної загальнодержавної бази даних енергоспоживання, а також інформаційної системи енергоменеджменту.
Передбачається, що завдяки проекту вдасться заощадити 2 346 МВт-год теплової та 268 МВт-год електроенергії, в результаті чого викиди двоокису вуглецю буде зменшено на 8 893 тонн.
За сприяння Асоціації енергоефективних міст України під час проведення заходу між Виконавчим комітетом Обухівської міської ради та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) було підписано Меморандум про партнерство в рамках проекту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».
Цей документ передбачає співпрацю для реалізації проектної діяльності у місті Обухів, яка б дала можливість використовувати відновлювані джерела енергії та реалізовувати різні заходи з енергоефективності у місті.
Для нас це досить важливий і необхідний крок. Звичайно, не тільки тому, що це міжнародна ініціатива та проголошений пріоритет Уряду України, а й тому, що зараз це просто нагальна потреба для нашого міста.
Завдяки впровадженню передових енергоефективних технологій можна значно удосконалити споживання енергоресурсів даних будівель бюджетної сфери у нашому місті, результатами якого будуть покращення екологічного стану довкілля та економія коштів.