Почалась весна, а отже характерно цьому періоду загроза виникнення пожеж на відкритих територіях та в житлових помешканнях, особливо розташованих у сільській місцевості. Станом на 15 березня на Обухівщині зареєстровано 52 пожежі. За попередню добу двічі були пожежі на відкритій території, а саме горіло сміття та рослинність.
Нагадаємо, основні причини пожеж:
- необережне поводження з вогнем,
- порушення правил експлуатації електрообладнання,
- дитячі пустощі з вогнем.
Що стосується останньої причини, зауважимо діти, скучивши за розвагами на свіжому повітрі, влаштовують багаття, пустують із сірниками, підпалюють сміття, що необачні господарі не розібрали після зими.
Цієї пори господарі й дачники заходжуються наводити лад на своїх садибах та ділянках, спалюють рослинні залишки, що може призвести до пожежі та знищення будівель.
Враховуючи це, зазначимо, що забороняється розпалювати багаття у вітряну погоду.
У сільській місцевості, а також у містах, на територіях із присадибною забудовою, необхідно біля кожної житлової будівлі встановити бочку з водою (або мати в помешканні вогнегасник), приставну драбину, яка досягає даху, а на покрівлі – драбину, що доходить до гребеня даху.
На підприємствах, в організаціях і установах слід перевірити справність засобів пожежегасіння, розпушити пісок у ящиках, де його зберігають на випадок пожежі, очистити територію, горища й підвали від сміття та займистих матеріалів.
Служби водоканалу мають опікуватися утримуванням у належному стані пожежних гідрантів – зовнішнього пожежного водопостачання.
Під’їзди до джерел протипожежного водопостачання слід очистити від сміття, щоб був забезпечений вільний проїзд пожежним автомобілям. Необхідно також очистити території ферм від залишків горючих матеріалів, зокрема сіна і соломи, та перевірити справність електрообладнання, яке експлуатувалося з підвищеним навантаженням; несправні ділянки електромереж обов’язково замінити. У жодному разі не можна допускати застосування саморобних (некаліброваних) електрозапобіжників.
З обслуговуючим персоналом доцільно провести додаткові протипожежні інструктажі, на яких особливу увагу звернути на необхідність обережного поводження з вогнем у зв’язку з настанням небезпечного періоду, дотримання правил користування електроприладами, електронною апаратурою, неприпустимість порушення вимог правил пожежної безпеки.
Бажано ще раз нагадати персоналу про порядок виклику пожежної охорони, дії в разі пожежі, правила використання вогнегасників та інших засобів пожежегасіння.
Отже, основні заходи пожежної безпеки у зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду нескладні, не вимагають великих матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить запобігти виникненню пожеж.
Обухівський РС ГУ ДСНС
Коментарі