В Україні продовжується робота над Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору. Після презентації напрацювань експертів розпочався етап громадського обговорення проєкту Стратегії.
«Безбар’єрність має стати державною політикою та новою суспільною нормою», – переконана перша леді України Олена Зеленська, в межах ініціативи якої триває робота над Нацстратегією. До розробки документу долучилося понад 230 експертів з усієї України. Їх напрацювання були презентовані на засіданні міжвідомчої робочої групи Кабінету Міністрів та стали основою для проєкту Стратегії.
«Спільно з експертами та представниками місцевого самоврядування ми напрацювали понад 600 пропозицій та ініціатив. Вони стосуються різних сфер: для прикладу, регулювання доступності міського транспорту, стимулів для роботодавців підтримувати різноманіття серед працівників, освіти протягом життя тощо», – зазначив голова міжвідомчої робочої групи, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.
Стратегія містить плани заходів на найближчі роки за різними напрямками: від забезпечення доступності об’єктів соціальної сфери та транспорту до розширення можливостей отримати освіту та місце роботи. Ініціативи, закладені в Стратегію, враховують потреби усіх без виключення соціальних груп населення, в тому числі, молоді, батьків дітей віком до 6-ти років, дітей та дорослих з інвалідністю, літніх людей.
Наразі стартував процес громадського обговорення проєкту Стратегії. Мета цього етапу – доопрацювати документ, зробити його максимально дієвим та ефективним, таким, що відповідає запиту суспільства та враховує пропозиції всіх зацікавлених сторін.
Ознайомитися з проєктом Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору можна на сайті Мінрегіону за посиланням https://bit.ly/2OajTI1.
Долучитися до громадського обговорення може кожен охочий.
Пропозиції та зауваження приймаються до 24 березня 2021 року:
через онлайн-форму https://cutt.ly/vzncCfo
на електронну пошту: filonychkv@minregion.gov.ua
листом на адресу 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Директорат просторового планування територій та архітектури, Міністерство розвитку громад та територій України.
Також в межах громадських обговорень Нацстратегії відбудеться низка публічних онлайн зустрічей, які будуть доступні до перегляду для всіх бажаючих.
Коментарі