Тимчасові посвідчення водія терміном на 2 роки сервісні центри МВС почали видавати в листопаді 2017-го. Відповідні зміни були передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 року № 885. До листопада 2019-го перше дворічне водійське посвідчення отримали понад 750 тисяч українців.
«Пік попиту на послугу обміну посвідчення на постійні документи вже минув. Проте, ця послуга і досі залишається однією з найпопулярніших у сервісних центрах МВС» – наголошує начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос.
«Наприклад, сервісні центри Київської області з початку 2021 року здійснили майже 27 тисяч обмінів посвідчень водія. Для об’єктивності варто сказати, що тут враховані й обміни з відкриттям категорій. Однак, заміна тимчасових посвідчень на постійні – левова частка від усіх обмінів», – зазначає начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській області. Проте, зауважує він, не всі посвідчення підлягають обміну на постійні одразу після закінчення терміну дії тимчасових. Якщо водій-новачок за два роки не скоїв більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинив кримінальне правопорушення, адміністратори сервісного центру МВС видадуть водійське посвідчення на 30 років без складення іспитів за 30 хвилин.
У разі скоєння трьох і більше порушень, доведеться знову здавати екзамени. Особам, які отримали посвідчення вперше та були позбавлені права керування транспортними засобами, документ не повертають. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складення теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС.
Таке посвідчення знову видається на 2 роки.
Варто нагадати, що обмін першого посвідчення водія можливий виключно після закінчення строку його дії, а не раніше.
«Обміняти тимчасовий документ на постійний можна не лише в стаціонарному сервісному центрі, а й у Мобільному центрі МВС та онлайн – через Електронний кабінет водія», – нагадує начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській області. За допомогою цього онлайн-сервісу громадяни також можуть замовити:
• обмін посвідчення водія в разі зміни персональних даних;
• отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або пошкодженого.
Для того щоб здійснити обмін або відновлення посвідчення водія необхідно:
• зайти в Електронний кабінет водія, обравши зручний спосіб ідентифікації – за допомогою КЕП або MobileID;
• перейти в розділ «Електронні послуги» та обрати пункт «Електронні послуги»;
• зробити крок на сторінку «Відновлення та обмін посвідчення водія»;
• заповнити обов’язкові поля та прикріпити сканкопію медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом з обох сторін (формату .pdf);
• обрати територіальний сервісний центр МВС, в якому отримаєте виготовлене посвідчення водія;
• підписати заяву за допомогою КЕП або MobilеID;
• сплатити за послугу особистою банківською картою;
• перевірити надходження на свою електронну пошту квитанції про сплату за послугу;
• отримати автоматичне повідомлення щодо успішної подачі заяви на отримання послуги «Відновлення та обмін посвідчення водія», на цьому етапі вже можна слідкувати в кабінеті водія зміни її статусу;
• отримати на свою електронну пошту лист від територіального сервісного центру МВС про обробку заявки (статус – «опрацьовано»);
• забрати готове посвідчення водія в обраному на першому етапі замовлення територіальному сервісному центрі МВС.
Обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.
З усіма нашими онлайн-сервісами зможна ознайомитись за покликанням: https://opendata.hsc.gov.ua/online-services .
Новини та інформацію про послуги, що їх надають сервісні центри МВС читайте на нашому сайті: http://kyivobl.hsc.gov.ua/ та на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/kyivobl.hsc.gov.ua . Номер телефону контакт-центру ГСЦ МВС для отримання консультацій: (044) 290-19-88.
Коментарі