Загоряння в автомобілі зараз не рідкість, особливо, якщо не стежити за станом авто та нехтувати правилами безпеки. Загорітися може через несправність електропроводки, гальмівної системи, перегрів двигуна, або ж через несправність рухомих вузлів і деталей автівки.
Як відомо, автомобіль повністю вигорає за двадцять хвилин. До того ж достатньо лише п’яти хвилин, щоб ушкодження для автівки були фатальними.
Найчастіше спалахує у моторному відсіку. Розпізнати загоряння можливо за ознаками виділення тепла або диму.
Якщо ваша автівка загорілася, діяти слід швидко й обережно, адже у вас є лічені хвилини, аби загасити полум’я на початковій стадії. У разі загоряння необхідно:
– вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
– вивести пасажирів зі сторони, протилежної від бака з пальним;
– зателефонувати до Служби порятунку за номером «101»;
– приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
– пальне, у разі його витоку чи пролиття, необхідно загасити в першу чергу, подаючи струмінь з вогнегасника знизу вверх;
– якщо загорілося під капотом, слід підняти кришку одразу направивши струмінь вогнегасника в підкапотний простір, адже інтенсивність горіння при піднятті капота посилюється;
– гасити вогонь слід з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
Також для гасіння пожежі можна скористатися підручними засобами, як, наприклад, кошма або пісок.
Якщо ви водій і проїжджаєте повз палаючий автомобіль, не будьте байдужими, зупиніться у безпечному місці і допоможіть загасити пожежу.
Нагадуємо, що наявність вогнегасника в автомобілі є обов’язковою, адже у разі небезпеки він може врятувати ваш автомобіль, а іноді й життя.
Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області
Коментарі